Światowe giełdy online

Z nami możesz śledzić na żywo notowania na światowych parkietach. Znając sytuację na wybranym rynku łatwiej podejmować decyzje i aktywnie inwestować online.
Notowania giełdowe to dopełnienie naszego pakietu w zakresie giełd zagranicznych. Bogactwo akcji i ETFów, automatyczne przewalutowanie, regularne analizy, Drogowskaz inwestycyjny oraz trwająca do 30.06.2017 r. promocja obniżająca prowizję maklerską powodują, że światowe giełdy są bardzo atrakcyjne dla naszych inwestorów.

Sprawdź

 

Nowa Taryfa opłat i prowizji

Od 1 czerwca 2017 r. zmianie ulega Taryfa opłat i prowizji Domu Maklerskiego BZ WBK.
Zmiany w Taryfie wynikają głównie z uproszczenia i uporządkowania oferty DM BZ WBK. Skutkuje to m.in. ujednoliceniem opłat – jednakowa stawka prowizji niezależnie od wartości zlecenia czy jednolita stawka prowizji dot. giełdy polskiej i giełd zagranicznych. W wielu przypadkach prowizje i opłaty zostają obniżone.

Sprawdź

 

ABC Inwestowania w opcje giełdowe

Dom Maklerski BZ WBK oraz Fundacja GPW zapraszają na bezpłatne szkolenie „ABC Inwestowania w opcje giełdowe”. Szkolenie odbędzie się 23 maja 2017 r. w Sali Notowań GPW przy ul. Książęcej 4 (poziom 2). Początek szkolenia przewidziany jest na godz. 16:30.
Jednym z prowadzących będzie Michał Parafiński – menedżer ds. derywatów DM BZ WBK, od wielu lat zawodowo związany z rynkiem kapitałowym, specjalizujący się w zakresie instrumentów pochodnych.

Sprawdź program i zapisz się na szkolenie

 

Przywrócenie depozytów zabezpieczających na rynku regulowanym

8 maja 2017 r.

Informujemy o przywróceniu wstępnych depozytów zabezpieczających dla kontraktów i opcji na indeks WIG20 oraz kontraktów walutowych do poziomów:

 • 7.3% - kontrakty futures i opcje na WIG20,
 • 5.2% - kontrakty futures na USDPLN,
 • 3.3% - kontrakty futures na EURPLN,
 • 4.8% - kontrakty futures na CHFPLN,
 • 3.9% - kontrakty futures na GBPPLN.

Przywrócenie stawek depozytów nastąpi o godz. 12:00 w poniedziałek 8.05.2017 r.

 

Za granicę z analitykiem

Jak wybrać się za granicę z analitykiem? W XXI wieku oczywiście wirtualnie… Klientom inwestującym na giełdach zagranicznych oferujemy kompleksowe i regularne wsparcie naszych ekspertów.

Właśnie udostępniliśmy pakiet nowych opracowań dot. rynków zagranicznych autorstwa naszego analityka Marcina Działka. Analizy będą ukazywały się w serwisie Inwestor online cyklicznie – część z nich w każdy dzień sesyjny, część co tydzień i będą poświęcone spółkom, ETFom, indeksom, surowcom … Wypróbuj Zagraniczną okazję dnia, Tydzień na giełdach zagranicznych i Raport surowcowy, – mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Ponadto rozszerzyliśmy usługę Drogowskazu inwestycyjnego o nowy Portfel globalny, aby wykorzystywać możliwości inwestycyjne na niemal wszystkich rynkach finansowych świata, zarabiając zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen. Warto też pamiętać, że do końca czerwca br. – dzięki promocji – na giełdach zagranicznych można inwestować taniej, a z automatycznym przewalutowaniem zarazem wygodnie. Sprawdź

 

Udostępniliśmy PIT-8C

17 lutego 2017 r.

W serwisie Inwestor online (w opcji Poczta znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu) klienci Domu Maklerskiego BZ WBK (DM BZ WBK) mogą już pobrać PIT-8C za 2016 rok. Dokument ten dostępny jest w formacie PDF. Klienci, którzy otrzymują PIT-8C w formie elektronicznej, nie otrzymają go już w wersji papierowej.

Natomiast do klientów, którzy nie mają dostępu do serwisu Inwestor online, Informacja PIT 8-C została w dn. 14.02.2017 r. wysłana w wersji papierowej pocztą tradycyjną, na wskazany w umowie maklerskiej adres do korespondencji.

Wystawiony PIT-8C zawiera sumę osiągniętych przychodów i poniesionych kosztów w 2016 roku, na wszystkich rachunkach lub rejestrach prowadzonych w DM BZ WBK, w tym z rynków zagranicznych, OTC (np. rynek Forex) i produktów strukturyzowanych. Więcej informacji na temat PIT-8C znajduje się tutaj.

Już teraz zachęcamy do pobrania dokumentu PIT-8C w formie elektronicznej w serwisie Inwestor online (w opcji Poczta).

 

Sukces naszych analityków

W corocznym rankingu analityków giełdowych organizowanym przez dziennik „Parkiet” (9.01.2017 r.) nasi analitycy zajęli bardzo wysokie noty i to w wielu kategoriach. Warto przy tym podkreślić, że ocenie zarządzających TFI, OFE i Asset Management poddanych było łącznie 133 analityków.

W branży spożywczej zwyciężył Tomasz Sokołowski, który zajął też 2. miejsce w sektorze „handel i dystrybucja”. Doskonałym strategiem rynkowym okazał się Dariusz Górski (2. miejsce w tym rankingu), zajmując też miejsce na podium w sektorze bankowym (3. miejsce). Natomiast Paweł Puchalski zajął 2. miejsce w sektorze energetycznym i 3. w kategorii „spółki wydobywcze”. Z kolei Adrian Kyrcz objął 3. miejsce w budownictwie i 5. w branży deweloperskiej, a Łukasz Kosiarski znalazł się na 4. miejscu w sektorze IT.

Ponadto cały team analityków DM BZ WBK uplasował się na 4. pozycji w rankingu zespołów.

 

Światowe giełdy – nadal taniej

1 stycznia 2017 r.

Do końca czerwca 2017 r. przedłużamy promocję, dzięki której możesz inwestować na giełdach zagranicznych korzystając z obniżonych stawek prowizji. Sięgnij po komórkę i inwestuj wygodnie z aplikacją Inwestor mobile. Możesz też korzystać z Drogowskazu inwestycyjnego w serwisie Inwestor online. W Domu Maklerskim BZ WBK na globalne parkiety możesz wejść bez waluty obcej, ponieważ oferujemy automatyczne przewalutowanie. Akcje światowych gigantów i bogactwo ETF-ów są w zasięgu Twojej ręki.

 

Sprawdź

 

Wysoka ocena rachunku inwestycyjnego DM BZ WBK

 

Rachunek inwestycyjny DM BZ WBK zajął 3. miejsce w rankingu „Gazety Finansowej” (25.11.2016 r.)! Główne atuty naszego rachunku, które zapewniły mu miejsce na podium, to dostęp do notowań mobilnych, konkurencyjne stawki prowizji m.in. dla inwestycji zagranicznych oraz możliwości oszczędzania na emeryturę.

 

Kontrakty na funta wracają na GPW

18 listopada 2016 r.

Od 21 listopada 2016 r. wracają do obrotu kontrakty na funta brytyjskiego. Standard nie ulega zmianie.
 

Inwestorzy mogą handlować na sześciu seriach:

 • FGBPF17 – wygasa 20 stycznia 2017 r.
 • FGBPG17 – wygasa 17 lutego 2017 r.
 • FGBPH17 – wygasa 17 marca 2017 r.
 • FGBPM17 – wygasa 16 czerwca 2017 r.
 • FGBPU17 – wygasa 15 września 2017 r.

Dla tych kontraktów, jak i pozostałych kontraktów na waluty notowanych na GPW, czyli USD, EUR i CHF dostępne są zlecenia zaawansowane, które ułatwiają automatyczne zawieranie transakcji oraz zabezpieczanie kapitału. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów składania zleceń zaawansowanych pod linkiem https://www.dmbzwbk24.pl/przewodnik_zlecenia-zaawansowane/


Zobacz więcej

 

Mobilne inwestycje – zmiany w dostępności

W związku z wprowadzeniem w Domu Maklerskim BZ WBK protokołu połączenia szyfrowanego TLS 1.2 podjęliśmy decyzję o wyłączeniu webowego (przeglądarkowego) serwisu Inwestor mobile. Serwis ten, dostępny pod adresem www.inwestormobile.pl lub www.inwestoronline.pl/mobile, funkcjonował do 30 października 2016 r. Dlatego zachęcamy do korzystania z aplikacji Inwestor mobile, dostosowanej do telefonów z systemem Android oraz iOS.

Wygodniej
Aby zacząć korzystać z aplikacji Inwestor mobile, należy pobrać ją z Google Play lub App Store. Następnie nie trzeba wprowadzać ani zapamiętywać adresu strony – po zainstalowaniu wystarczy kliknąć ikonę aplikacji na ekranie urządzenia. A dodatkowo, po pierwszym logowaniu, w kilku krokach można ustawić skrócony, 4-cyfrowy PIN mobile oraz aktywować zapamiętanie numeru NIK – dzięki temu przy kolejnych logowaniach nie trzeba będzie go podawać.

Bardziej elastycznie

 • Aplikacja posiada wiele funkcjonalności niedostępnych w wygaszanym serwisie webowym, m.in.:

 • możliwość zdefiniowania własnych list obserwowanych instrumentów,
 • wskazanie domyślnego rachunku;
 • łączną wycenę środków finansowych oraz instrumentów na rachunku;
 • wykres instrumentu wzbogacony o niektóre wskaźniki AT;
 • depesze PAP, komunikaty ESPI;
 • statystykę bieżącej sesji;
 • możliwość zarządzania alertami cenowymi oraz ich otrzymywania w postaci darmowych komunikatów PUSH.

 • Sprawdź podstawowe funkcje Inwestora mobile i pobierz aplikację, a przekonasz się jak łatwe może być mobilne inwestowanie!
 

App Store Google Play
 

Wprowadzenie protokołu TLS 1.2 będzie miało wpływ na działanie Inwestora mobile na telefonach z wybranymi wersjami systemu Android – sprawdź co musisz zrobić, aby aplikacja działała poprawnie:

 • Jeśli masz telefon z systemem Android 5.0 lub wyższym – możesz nadal bez zmian korzystać z Inwestor mobile.
 • Jeśli masz telefon z systemem Android od 4.1 do 4.4 – już teraz zaktualizuj aplikację:
  W menu wybierz Sklep Play, następnie w lewym górnym menu Moje gry i aplikacje, znajdź i wybierz Inwestor mobile, a na końcu kliknij Aktualizuj.
 • Jeśli masz telefon z systemem Android 4.0 – ta wersja systemu nie obsługuje protokołu TLS 1.2, dlatego będziesz mógł korzystać z Inwestora mobile tylko do 30.10.2016 r. Po tym terminie niezbędna będzie aktualizacja Androida co najmniej do wersji 4.1
 

Dzień Inwestora

19 października 2016 r. w budynku GPW odbędzie się Dzień Inwestora – konferencja dla inwestorów indywidualnych, organizowana przez spółkę Pfleiderer Group S.A., w której udział wezmą również analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK.
Celem spotkania jest przybliżenie działalności Pfleiderer Group S.A. na europejskich rynkach oraz specyfiki sektora przemysłu drzewnego. W trakcie konferencji inwestorzy będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania z Zarządem spółki oraz ekspertami rynku kapitałowego. Organizatorzy przewidzieli też liczne niespodzianki dla uczestników.

Konferencja rozpocznie się o godz. 15.00 w Centrum Inwestora w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, przy ul. Książęcej 4 (poziom -1). Uczestnictwo w Dniu Inwestora jest bezpłatne, a udział należy zgłosić poprzez formularz rejestracyjny lub wysyłając e-mail na adres: mailto:pfleiderer@innervalue.pl.

 

Nowe kontrakty terminowe

19 września br. Giełda Papierów Wartościowych wprowadza na rynek nowe kontrakty terminowe oparte o spółki: Grupa Azoty, ING Bank Śląski, Ciech, mBank, Kruk.

Po rozszerzeniu oferty o pięć nowych instrumentów, na GPW notowane będą 33 kontrakty na akcje spółek. Wszystkie nowe kontrakty terminowe będą posiadały ten sam mnożnik wynoszący 100 (na każdy kontrakt będzie przypadało 100 akcji).

 

Sprawdź nowe możliwości

 

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów SII 2016

Zapraszamy Państwa do udziału w XIV edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów, organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Celem badania jest stworzenie profilu inwestorów indywidualnych w Polsce, poznanie ich potrzeb i preferencji inwestycyjnych. Dodatkowo uczestnicy badania, którzy podadzą swój adres e-mail, mają szansę otrzymać nagrodę (iPad Mini, iPod Shuffle lub książkę o tematyce giełdowej ). Udział w ankiecie jest dobrowolny i anonimowy, a jej wypełnienie zajmie maksymalnie 10 minut. Więcej informacji na temat badania, kwestionariusz oraz Regulamin badania i konkursu znajdują się na stronie SII.

Badanie trwa do 30 września 2016 roku, zachęcamy do udziału.

 

Wypełnij ankietę

 

Światowe giełdy w zasięgu ręki

1 sierpnia 2016 r.

Wydawałoby się, że dostęp przeciętnego inwestora do giełd zagranicznych jest utrudniony i wymaga wielu formalności. Tymczasem inwestowanie na światowych giełdach wcale nie jest znacznie trudniejsze od lokowania kapitału na polskiej giełdzie, za to możliwości inwestycyjne są nieporównywalnie większe – tysiące instrumentów, dostęp do akcji światowych gigantów… Wystarczy podpisać odpowiednią dyspozycję rozszerzającą zakres umowy maklerskiej, a inwestowanie odbywa się podobnie jak na giełdzie warszawskiej.

Aby giełdy zagraniczne były jeszcze bardziej dostępne wprowadziliśmy automatyczne przewalutowanie i obniżyliśmy prowizje maklerskie, a także rozszerzyliśmy Drogowskaz inwestycyjny o portfel akcji spółek zagranicznych.

Dzięki naszej aplikacji Inwestor mobile giełdy globalne mogą być dosłownie w zasięgu ręki – w Twojej komórce.

 

Sprawdź

 

Nowy portfel w Drogowskazie inwestycyjnym

5 lipca 2016 r.

Od 1 lipca br. rozszerzamy Drogowskaz inwestycyjny o piąty portfel – akcji spółek zagranicznych. W portfelu umieszczane będą akcje spółek z krajów rozwiniętych, które mogą stanowić dobre uzupełnienie inwestycji na GPW.

Rozpoczynamy od rynku amerykańskiego, ale nie wykluczamy rozszerzenia portfela o kolejne kraje w przyszłości.

W naszej filozofii inwestycyjnej skupiamy się na wyszukiwaniu stabilnych fundamentalnie spółek z potencjałem wzrostowym, kupowanych po relatywnie niskich cenach.

 

Zobacz więcej >>

 

Nowa wersja aplikacji
Inwestor mobile już dostępna!

29 czerwca 2016 r.

W DM BZ WBK wiemy, że dla większości osób mobilnie oznacza przede wszystkim szybciej. Robimy wszystko, aby takie właśnie było korzystanie z naszej aplikacji do mobilnych inwestycji, dlatego do Twojej dyspozycji oddajemy odświeżoną wersję – Inwestor mobile 1.2.

Najważniejsza zmiana to uproszczenie procesu logowania. Aby zaoszczędzić czas możesz ustawić swój NIK (numer identyfikacyjny klienta służący do logowania) jako domyślny. Wystarczy, że zarejestrujesz urządzenie, a NIK zostanie zapamiętany. Możesz także wybrać z jakiego hasła będziesz korzystać - standardowego czy uproszczonego. Uproszczone to PIN mobilny - składający się jedynie z czterech do ośmiu cyfr.

Chcemy, aby korzystanie z naszej aplikacji było jak najbardziej wygodne, dlatego umożliwiamy zmianę rachunku, na który składane jest zlecenie bezpośrednio na ekranie nowego zlecenia. Ponadto ułatwiliśmy wyszukiwanie instrumentów – teraz poza nazwą instrumentu prezentujemy także nazwę rynku, abyś miał pewność czy znalazłeś odpowiedni. Nowości znajdziesz także w Portfelu – na ekranie, poza dotychczasowymi wartościami, prezentowane są także: Środki finansowe, Wycena instrumentów oraz Wycena razem.

Nowa wersja ułatwia również korzystanie z automatycznego przewalutowania – w momencie składania zlecenia sprzedaży zagranicznych akcji, obligacji bądź ETF-ów wyświetlane są komunikaty dotyczące możliwości przewalutowania na PLN.

Zadbaliśmy także o aspekt wizualny – od tej pory wzrosty i spadki kursu instrumentu są prezentowane w bardziej przejrzysty sposób. Informacje te znajdziesz w prawym górnym rogu kafelka/po prawej stronie nazwy instrumentu. Są zaznaczone w postaci wartości o odpowiednim kolorze: zielonym oznaczającym wzrost, czerwonym – spadek bądź niebieskim w przypadku braku zmiany. Towarzyszą im także odpowiednio znaki ▲,▼ lub ●.

 

Już teraz pobierz najnowszą wersję aplikacji Inwestor mobile z Google Play bądź App Store i przekonaj się jak szybkie jest mobilne inwestowanie z DM BZ WBK. Szczegółowe informacje znajdziesz także w prezentacji oraz na naszej stronie www.

 

Oświadczenie FATCA

 

FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) to regulacja Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej dotycząca ujawniania informacji o rachunkach zagranicznych dla celów wypełnienia obowiązków podatkowych w USA. Jej celem jest zapewnienie, aby osoby fizyczne oraz podmioty posiadające obowiązek podatkowy wobec USA wywiązywały się z niego również z tytułu aktywów posiadanych poza USA.

W związku z wymogami FATCA Dom Maklerski BZ WBK (DM BZ WBK) ma obowiązek uzyskania oświadczenia o rezydencji podatkowej w Stanach Zjednoczonych Ameryki od Klientów z tzw. okresu przejściowego. To klienci, którzy zawarli umowę z DM BZ WBK na produkt podlegający ustawie FATCA (m.in. rachunek maklerski, zakup Jednostek Uczestnictwa) w okresie od 1 lipca 2014 r. do 30 listopada 2015r. Do tych klientów DM BZ WBK wysłał w lipcu 2016r. korespondencję zawierającą oświadczenie o spełnieniu lub niespełnieniu warunków definicji podatnika Stanów Zjednoczonych Ameryki dla celów FATCA.

Klienci indywidualni mogą złożyć oświadczenie FATCA:

 • w serwisie Inwestor online w opcji Moje usługi – Dyspozycje – Pozostałe dyspozycje Oświadczenie FATCA - osoba fizyczna
 • w dowolnej placówce Banku Zachodniego WBK S.A.,
 • zgłosić telefonicznie pod nr 801 36 46 36 lub +48 61 856 44 44* (po potwierdzeniu przez doradcę tożsamości),
 • pobrać stąd, wydrukować i odesłać na adres: Bank Zachodni WBK S.A., Biuro Kontroli Obligatoryjnych, ul. Ofiar Oświęcimskich 38/40, 50-950 Wrocław, z dopiskiem „FATCA”.

Klienci instytucjonalni mogą złożyć oświadczenie FATCA:
 • w dowolnej placówce Banku Zachodniego WBK S.A. (zgodnie z zasadami reprezentacji)
 • pobrać stąd, wydrukować i odesłać oryginał na adres: Bank Zachodni WBK S.A., Biuro Kontroli Obligatoryjnych, ul. Ofiar Oświęcimskich 38/40, 50-950 Wrocław, z dopiskiem „FATCA”, natomiast skan na adres dm.inwestor@bzwbk.pl oraz sekretariat.dm@bzwbk.pl.
 

W przypadku gdy DM BZ WBK nie otrzyma w/w oświadczenia do 1.12.2016r., będzie zobligowany do zablokowania w ciągu 3 dni roboczych po upływie tego terminu środków zgromadzonych na rachunkach klienta. DM BZ WBK niezwłocznie poinformuje posiadacza rachunku o blokadzie oraz warunkach jego odblokowania. Odblokowanie rachunku nastąpi nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania przez Bank od Klienta wypełnionego i podpisanego oświadczenia.

 

Szczegółowe informacje o FATCA dostępne są na stronie http://www.bzwbk.pl/fatca.html

 

*Opłata zgodnie z taryfą danego operatora.
Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Pragniemy przypomnieć, iż DM BZ WBK nie jest podmiotem uprawnionym do świadczenia usług doradztwa podatkowego oraz doradztwa prawnego. W razie wątpliwości prosimy o kierowanie zapytań do właściwego organu podatkowego lub podmiotów uprawnionych do świadczenia usług doradztwa podatkowego lub prawnego.
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących obsługi FATCA w Banku Zachodnim WBK S.A. prosimy o kontakt na skrzynkę funkcyjną FATCA.POLAND@bzwbk.pl.

 

Inwestycje na giełdach zagranicznych w złotych

13 czerwca 2016 r.

Teraz w DM BZ WBK możesz inwestować na giełdach zagranicznych swoje oszczędności w złotych i to szybciej i taniej!

Szybciej – ponieważ automatycznie przewalutujemy Twoje środki w złotych na odpowiednią walutę.
Taniej – ponieważ kurs automatycznego przewalutowania jest korzystniejszy niż w przypadku wymiany walut na dotychczasowych warunkach.

 

Sprawdź szczegóły i inwestuj na giełdach zagranicznych.

 

Obsługa telefoniczna w dniu 25 oraz 28 marca 2016 r.

24 marca 2016 r.

W dniu 25 marca 2016 r. (brak sesji giełdowej) Dom Maklerski przyjmuje zlecenia i dyspozycje składane przez Klientów za pośrednictwem sieci telefonicznej w Zespole Contact Center od godziny 7:00 do godziny 18:00.

W dniu 28 marca 2016 r. (brak sesji giełdowej) Dom Maklerski przyjmuje zlecenia i dyspozycje składane przez Klientów za pośrednictwem sieci telefonicznej w Zespole Contact Center od godziny 8:00 do godziny 16:00.

 

Inwestuj a podwoimy Twój zysk

1 marca 2016 r.

Chciałbyś osiągać wysokie zyski z inwestycji giełdowych, ale dopiero zaczynasz swoją przygodę z giełdą lub wracasz na parkiet po przerwie? W Domu Maklerskim BZ WBK wiemy, że to bywa trudne, dlatego umożliwimy Ci osiągnąć wyższy zysk z inwestycji. Wystarczy, że zaczniesz inwestować na giełdzie i do 31 sierpnia br. wykonasz wymagany obrót, a my wypłacimy Ci premię w wysokości osiągniętego przez Ciebie w okresie promocji zysku, w kwocie maksymalnie 1000 zł.
Sprawdź szczegóły

 

PIT-8C w formie elektronicznej do pobrania w Inwestorze online

19 lutego 2016 r.

W serwisie Inwestor online (w opcji Poczta znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu) klienci Domu Maklerskiego BZ WBK (DM BZ WBK) mogą pobrać PIT-8C za 2015 rok. Dokument ten dostępny jest w formacie PDF.

Wystawiony PIT-8C zawiera sumę przychodów i kosztów osiągniętych w roku 2015, na wszystkich rachunkach lub rejestrach prowadzonych w DM BZ WBK, w tym z rynków zagranicznych, OTC (np. rynek Forex) i produktów strukturyzowanych. Więcej informacji na temat PIT-8C znajduje się tutaj.

Klienci, którzy otrzymują PIT-8C w formie elektronicznej, nie otrzymają go już w wersji papierowej.

Już teraz zachęcamy do pobrania dokumentu PIT-8C w formie elektronicznej w serwisie Inwestor online (w opcji Poczta).

 

Podium w rankingu na najlepszy rachunek maklerski dla aktywnego inwestora

9 lutego 2016 r.

Nasz rachunek maklerski dla aktywnego inwestora giełdowego zajął III miejsce w dorocznym rankingu opublikowanym przez „Puls Biznesu”. Oferta DM BZ WBK w dużej mierze zawdzięcza tak wysoką ocenę umiarkowanym prowizjom za handel akcjami.
Dziękujemy za uznanie i zachęcamy do zapoznania się z Rachunkiem Trader i TopTrader.

 

Kontrakty intraday – przedłużenie promocji

4 stycznia 2016 r.

Promocyjna stawka prowizji dla transakcji intraday – 5 zł za kontrakt obowiązuje do końca 2016r. W przypadku interwencyjnego zamykania pozycji przez Dom Maklerski BZ WBK obowiązuje stawka prowizji zgodna z taryfą opłat i prowizji DM BZ WBK.

Sprawdź szczegóły

 

Promocja „Zwrot prowizji dla mobilnych” przedłużona do końca roku

27 sierpnia 2015 r.

Wakacje dobiegają końca, ale nasza promocja trwa nadal!

Cieszymy się, że aplikacja Inwestor mobile spotkała się z zainteresowaniem inwestorów i zależy nam, aby nasi klienci poznali smak mobilnych inwestycji. Dlatego przedłużamy promocję „Zwrot prowizji dla mobilnych” do końca roku.

Pobierz aplikację Inwestor mobile, inwestuj mobilnie na polskim rynku regulowanym i odbierz zwrot prowizji do 500 zł. Sprawdź szczegóły

 

PIN maskowany bądź standardowy – teraz możesz wybrać!

21 sierpnia 2015 r.

Stale rozwijamy nasze usługi, aby korzystanie z nich było jak najbardziej wygodne. Na początku sierpnia umożliwiliśmy zmianę sposobu logowania do serwisów internetowych DM BZ WBK. Teraz to od Ciebie zależy, jakim hasłem PIN chcesz się posługiwać - maskowanym czy standardowym. Ułatwienie i przyspieszenie procesu logowania może okazać się wyjątkowo cenne zwłaszcza dla mobilnych inwestorów, czyli użytkowników aplikacji Inwestor mobile.

 

Zmiany sposobu logowania można dokonać poprzez złożenie odpowiedniej dyspozycji w serwisie Inwestor online w zakładce Moje usługi/Dyspozycje/Dostęp do serwisu Inwestor online/mobile oraz aplikacji Inwestor mobile.

 

Chęć zmiany hasła PIN z maskowanego na nieposiadające maskowania może zgłosić zarówno właściciel, jak i pełnomocnik do rachunku, jednak dyspozycja będzie dotyczyć tylko osoby, która ją złożyła. Zmiana sposobu logowania nic nie kosztuje, a realizacja zgłoszenia potrwa nie dłużej niż do końca następnego dnia roboczego następującego po dniu złożenia dyspozycji. Szczegółowe informacje dostępne są w serwisie Inwestor online.

 

Dołącz do grona mobilnych inwestorów, pobierz aplikację i skorzystaj z promocji!

7 sierpnia 2015 r.

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. Podobnie jak pierwsze zwroty prowizji dla mobilnych inwestorów, którzy składali zlecenia na polskim rynku regulowanym poprzez aplikację Inwestor mobile. Przez dwa tygodnie trwania promocji skorzystało z niej ponad 250 osób.
Cieszymy się, że nasza promocja spotkała się z zainteresowaniem Klientów, a aplikacja Inwestor mobile jest pozytywnie oceniana przez użytkowników - sprawdź App Store i Google Play!
Dziękujemy za uznanie i zachęcamy do mobilnych inwestycji. Przypominamy, że promocja trwa do końca września.

 

Pobierz aplikację Inwestor mobile, inwestuj mobilnie na polskim rynku regulowanym i odbierz zwrot prowizji.

 

Komunikaty push w aplikacji Inwestor mobile

28 lipca 2015 r.

Teraz w aplikacji Inwestor mobile dostępne są komunikaty push. W tej formie możesz otrzymywać alerty cenowe o kursie wybranych instrumentów lub wartości indeksu WIG20 na otwarciu notowań. Zobacz, jak skorzystać z komunikatów push.

 

Zwrot prowizji dla mobilnych – promocja

15 lipca 2015 r.

Teraz, inwestując mobilnie w Domu Maklerskim BZ WBK, możesz skorzystać ze zwrotu prowizji nawet do 500 zł. Otwórz rachunek maklerski, pobierz aplikację Inwestor mobile i korzystaj z promocji. Zasady promocji „Zwrot prowizji dla mobilnych” są proste – wystarczy inwestować na polskim rynku regulowanym poprzez aplikację Inwestor mobile.

 

Nowa aplikacja mobilna DM BZ WBK – na wakacje i nie tylko

8 lipca 2015 r.

Wraz z początkiem wakacji oddajemy do dyspozycji klientów zupełnie nową aplikację DM BZ WBK do mobilnych inwestycji giełdowych – Inwestor mobile. Każdy z nas myśli teraz o wyjazdach i odpoczynku, ale też chciałby być na bieżąco ze swoimi inwestycjami, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą na wakacje i wypróbowania nowej aplikacji, która daje swobodę inwestowania w każdym miejscu i o każdej porze, gdy ma się dostęp do Internetu. A po wakacjach…giełda w komórce też pozostanie pod ręką.

 

W aplikacji Inwestor mobile nasi klienci mają dostęp do interesujących ich notowań oraz szczegółów danego instrumentu, a zlecenia mogą składać łatwo i szybko. Swoje zlecenia kontrolują w jednym miejscu i mają podgląd na cały portfel w DM BZ WBK. Mogą śledzić najświeższe informacje PAP i ESPI oraz otrzymywać alerty cenowe o interesujących ich instrumentach, dzięki czemu przez cały czas mogą być na bieżąco z rynkiem. Zachęcamy do wypróbowania aplikacji Inwestor mobile już teraz. Pobierz z Google play lub App Store.

 

Witamy w przyszłości kompleksowych usług maklerskich!


Więcej
 

Letnia Szkoła Giełdowa

30 czerwca 2015 r.

Wakacje to czas odpoczynku. Z drugiej strony wiele osób właśnie na lato odkłada realizację planów i naukę. Z myślą o nich powstała Letnia Szkoła Giełdowa on line - projekt stworzony przez Giełdę Papierów Wartościowych i Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych przy współpracy m.in. z Domem Maklerskim BZ WBK. To doskonałe rozwiązanie dla osób mających niewiele czasu wolnego, które w ciągu roku nie mogą sobie pozwolić na udział w wielogodzinnych szkoleniach czy warsztatach stacjonarnych. Gdziekolwiek będziesz - wystarczy dostęp do Internetu i ok. 45 min wolnego czasu.

 

Doświadczeni prelegenci poruszą podstawowe i niezbędne do inwestowania zagadnienia, m.in. dotyczące poszczególnych instrumentów notowanych na warszawskiej giełdzie. Pierwsza rzecz, którą każdy świadomy inwestor powinien zrobić, to budowa portfela papierów wartościowych. O zasadach konstruowania portfela, zależnościach między ryzykiem a zyskiem i pomocy, na jaką można liczyć od specjalistów, opowie ekspert Domu Maklerskiego BZ WBK Kacper Kędzior. Webinar odbędzie się 29 lipca br. o godz. 12.00.
Wśród instrumentów notowanych na GPW, największą popularnością inwestorów indywidualnych cieszą się akcje oraz obligacje. Dzięki Letniej Szkole Giełdowej będzie można dowiedzieć się czym są i jak w nie inwestować. Nie każdy inwestor wie jednak, że możliwości lokowania kapitału na giełdzie jest zdecydowanie więcej. Dlatego 9 września br. ekspert Domu Maklerskiego BZ WBK Michał Parafiński przybliży zagadnienia związane z rynkiem kontraktów terminowych na WIG20. Od tej pory pojęcia "long", "short" czy "wygasanie" nie będą już żadną tajemnicą! Zapraszamy do udziału w webinarium, które rozpocznie się o godz. 12.00.
 

Udział we wszystkich 14. webinariach jest bezpłatny, a dodatkowo całość będzie nagrywana i udostępniona do odsłuchania po zakończeniu każdego webinarium. Spotkania odbywać się będą w każdą środę od 1 lipca do 30 września 2015 roku.

 

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2015

17 czerwca 2015 r.

Nieustannie rozwijamy i ulepszamy naszą ofertę, aby coraz lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dlatego kluczowe znaczenie mają dla nas Państwa sugestie oraz uwagi. Teraz mają Państwo możliwość wyrażenia opinii na temat usług maklerskich biorąc udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów, organizowanego niezmiennie przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje tylko ok. 10 minut. Każdy, kto weźmie udział w badaniu i poda adres e-mail, będzie mógł wygrać cenne nagrody, m.in. iPad, iPody Shuffle czy udział w konferencji Profesjonalny inwestor. Badanie trwa do 31 sierpnia 2015 r., zachęcamy do udziału.

Wypełnij ankietę

 

Inwestor online – nowości w ofercie

27 kwietnia 2015 r.

Wdrożyliśmy nową wersję serwisu Inwestor online, dzięki czemu w naszej ofercie pojawiło się od dziś kilka nowości i zmian:

Drogowskaz inwestycyjny jest bardziej przyjazny dla inwestorów za sprawą lepszej nawigacji i bardziej szczegółowych opisów, a przede wszystkim dzięki wprowadzeniu mechanizmu rebalancingu, który przygotowuje klientowi indywidualną listę zleceń niezbędnych do wykonania, aby portfel klienta podążał za portfelem modelowym. Dodany jest też wskaźnik monitorujący stale stopień podobieństwa rachunku klienta do portfela modelowego. Teraz drogowskaz inwestycyjny będzie jeszcze lepiej pełnił rolę samouczka dla początkujących inwestorów, a doświadczeni inwestorzy powinni docenić prosty i szybki sposób na podążanie za portfelem modelowym.

Wprowadziliśmy zmiany w sposobie obliczania depozytów zabezpieczających dla instrumentów pochodnych notowanych na GPW. Dotychczasowa metodologia MPKR została zastąpiona modelem SPAN. Metodologia SPAN zapewnia dokładniejsze pokrycie ryzyka, większą precyzję pomiaru niż metodologia stosowana do tej pory. Jednym z głównych powodów wprowadzenia nowej metodologii jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa obrotu derywatami w Polsce. Więcej informacji na temat zmiany metodologii obliczania depozytów znajduje się na stronie. Depozyty wyliczane w MPKR i SPAN mogą znacząco różnić się od siebie dla portfeli skorelowanych oraz zbudowanych z udziałem opcji, skutkując zmniejszeniem lub zwiększeniem wymagań depozytowych w zależności od składu portfela. Inwestorzy mogą samodzielnie obliczyć depozyt w SPAN korzystając z kalkulatora udostępnionego przez KDPW CCP pod adresem.

Poprawione zostały też fakty korporacyjne, które obejmują następujące zakładki: Emisje z prawem poboru, Emisje bez prawa poboru, Dywidendy, Splity, Asymilacje, Wyniki kwartalne, Wyniki półroczne, Wezwania, Terminy WZA. Fakty korporacyjne będą teraz aktualizowane automatycznie.

 

Nr 1 na rynku opcji

 

W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie roku giełdowego 2014, podczas którego liderom rynku wręczono nagrody. Znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych podczas gali – otrzymaliśmy nagrodę GPW za najwyższy udział w wolumenie obrotów opcjami bez transakcji animatora w 2014 roku.

 

PIT-8C w formie elektronicznej do pobrania w Inwestorze online

26 luty 2015 r.

W serwisie Inwestor online (w opcji Poczta znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu) klienci Domu Maklerskiego BZ WBK (DM BZ WBK) mogą pobrać PIT-8C za 2014 rok. Dokument ten dostępny jest w formacie PDF.

Wystawiony PIT-8C zawiera sumę przychodów i kosztów osiągniętych w roku 2014, na wszystkich rachunkach lub rejestrach prowadzonych w DM BZ WBK, w tym z rynków zagranicznych, OTC (np. rynek Forex) i produktów strukturyzowanych. Więcej informacji na temat PIT-8C znajduje się tutaj.

Klienci, którzy otrzymują PIT-8C w formie elektronicznej, nie otrzymają go już w wersji papierowej.

Już teraz zachęcamy do pobrania dokumentu PIT-8C w formie elektronicznej w serwisie Inwestor online (w opcji Poczta).

 

Metody Fibonacciego w inwestycjach – praktyczne szkolenie

22 stycznia 2015 r.

Zapraszamy na szkolenie (w Warszawie, Poznaniu lub Wrocławiu), podczas którego zaprezentowana zostanie metodologia wyznaczania kluczowych stref cenowych Fibonacciego. Szkolenie, w przystępny i praktyczny sposób, zostanie poprowadzone przez naszego analityka Pawła Danielewicza – autora książki „Geometria Fibonacciego. Nowe ujęcie”. Na przykładzie kontraktów i spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zademonstrowane zostanie, krok po kroku, stosowanie metod Fibonacciego.

 

Notowania giełdowe – od stycznia taniej

2 stycznia 2015 r.

Korzystanie z przeglądu notowań GPW jest tańsze od stycznia 2015 r. Teraz dla jednej najlepszej oferty dostęp jest bezpłatny i to nawet, jeśli klient nie wykona żadnej transakcji! Natomiast obrót miesięczny w wysokości 90 tys. zł lub 60 kontraktów, w kolejnym miesiącu zwalnia całkowicie z opłaty za dostęp do notowań z pięcioma najlepszymi ofertami oraz częściowo z opłaty za pełen arkusz ofert. Więcej informacji znajdą Państwo w Taryfie opłat i prowizji.
Niższe ceny dla wielu inwestorów oznaczają łatwiejszy dostęp do notowań, co może ułatwić podejmowanie trafnych decyzji inwestycyjnych. Tego właśnie życzymy Państwu w 2015 roku!

 

Zmiany w indeksach / instrumentach GPW

10 grudnia 2014 r.

Od początku 2015 roku Giełda Papierów Wartościowych wprowadza następujące zmiany w publikowanych indeksach:

 • po sesji 30 grudnia 2014 roku zostanie zakończona publikacja indeksów WIG50, WIG250, WIG30short i WIG30lev,
 • indeksy WIG20 oraz mWIG40 będą nadal publikowane w 2015 roku,
 • od sesji 2 stycznia 2015 roku wznowiona zostanie publikacja indeksu sWIG80 (obecnie pod nazwą MiS80), który będzie publikowany z częstotliwością co minutę,
 • od sesji 2 stycznia 2015 roku częstotliwość publikacji indeksu WIG30 zostanie zmniejszona do jednej minuty (obecnie co 15 sekund).


W związku z powyższym, w grudniu 2014 roku nie zostaną wprowadzone do obrotu instrumenty pochodne oparte na indeksach WIG30 oraz WIG50.

Jednocześnie przypominamy, że ostatnim dniem obrotu jednostkami indeksowymi na WIG20 będzie 18 grudnia 2014 roku, natomiast dniem wygaśnięcia 19 grudnia 2014 roku.

Żródło: GPW (komunikat dot. indeksów / komunikat dot. jednostek indeksowych)

 

Rachunek inwestycyjny VIP – nowość

W ramach ofert specjalnych Dom Maklerski BZ WBK wprowadził nowy Rachunek inwestycyjny VIP, kierowany do klientów Banku Zachodniego WBK S.A. posiadających status klienta VIP lub posiadających Konto VIP. W ramach Rachunku inwestycyjnego VIP klienci mogą korzystać z preferencyjnych warunków, m. in. niższych stawek prowizji, bezpłatnego prowadzenia rachunku papierów wartościowych, czy dostępu do Strefy Premium w serwisie Inwestor online. Więcej informacji o ofercie znajdziesz tutaj.

 

Szkolenia internetowe dot. rynku derywatów


W Domu Maklerskim BZ WBK wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów. Od listopada ruszamy z serią szkoleń internetowych ze specjalistami DM BZ WBK. Spotkania te będą poświęcone zagadnieniom związanym z rynkiem terminowym i inwestycjami w instrumenty pochodne. Będzie to również wspaniała okazja do zadania nurtujących pytań, wymiany poglądów oraz zwrócenia naszej uwagi na ważne kwestie.
 

 

Akcjonariat Obywatelski z Domem Maklerskim BZ WBK

Rusza kolejna edycja spotkań edukacyjnych „Inwestuj świadomie” w ramach giełdowego programu Akcjonariat Obywatelski. Tradycyjnie organizatorem tego programu jest Ministerstwo Skarbu Państwa wspólnie z kluczowymi dla rynku kapitałowego instytucjami, a Dom Maklerski BZ WBK pełni rolę partnera i organizuje cykl trzech otwartych szkoleń o inwestowaniu na rynku kapitałowym.

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas szkolenia:

27 stycznia 2015 r. w Poznaniu
29 stycznia 2015 r. w Warszawie
26 marca 2015 r. we Wrocławiu

W programie szkolenia przewidzianych jest wiele ciekawych zagadnień, np.:
 

 • Rynek kapitałowy – funkcjonowanie
 • Papiery wartościowe – akcje i obligacje
 • Analiza fundamentalna – poszukiwanie wartości
 • Analiza techniczna
 • Inwestowanie jako proces – ryzyko, psychologia i dywersyfikacja

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://akcjonariatobywatelski.pl
 
 

Zmiana struktury organizacyjnej

31 października 2014 roku nastąpił podział Domu Maklerskiego BZ WBK S.A. Podział miał na celu przeniesienie działalności maklerskiej do Banku Zachodniego WBK S.A., a działalności edukacyjnej i reklamowej Domu Maklerskiego do nowo zawiązanej spółki Giełdokracja Sp. z o.o. Cel ten został w pełni zrealizowany.

W wyniku podziału Bank Zachodni WBK S.A. stał się następcą prawnym i wstąpił we wszystkie prawa i obowiązki Domu Maklerskiego BZ WBK S.A. w zakresie działalności maklerskiej. Oznacza to, że Bank stał się stroną zawartych umów z Klientami, które pozostają w mocy i są teraz wykonywane przez Bank Zachodni WBK S.A., a konkretnie przez działające w strukturze Banku biuro maklerskie, które zachowuje nazwę Dom Maklerski BZ WBK. Umowy nie wymagają aneksowania ani podejmowania przez dotychczasowych Klientów Domu Maklerskiego BZ WBK S.A. żadnych dodatkowych działań w celu korzystania z usług maklerskich. Usługi te świadczone są zgodnie z treścią umów zawartych z Domem Maklerskim BZ WBK S.A. oraz obowiązujących regulaminów.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z Contact Center Domu Maklerskiego pod numerem 61 856 44 45 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora) w dni robocze w godzinach 7:00–23:00.

 

Zmiana cyklu rozrachunkowego z T+3 na T+2

19 września 2014 r.

Od 6 października Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zmienia cykl rozrachunkowy z T+3 na T+2 dla następujących instrumentów:

 • akcje
 • praw do akcji
 • ETF
 • kwity depozytowe
 • certyfikaty inwestycyjne

Harmonogram zmiany cyklu rozrachunkowego:
 
Data transakcji Data rozliczenia Cykl rozrachunkowy
2 października
(czwartek)
7 października
(wtorek)
T+3
3 października
(piątek)
8 października
(środa)
T+3
6 października
(poniedziałek)
8 października
(środa)
T+2
7 października
(wtorek)
9 października
(czwartek)
T+2

Nowe zasady rozrachunku mają wpływ na klientów, którzy wykorzystują limit należności. Uzupełnienie środków lub sprzedaż akcji w celu rozliczenia transakcji kupna wykonana musi być w terminie T+2.

Zmiana cyklu rozrachunkowego na T+2 wpływa na prawa inwestorów wynikające z posiadania akcji oraz innych instrumentów (np. dywidenda, udział w WZA, wykup certyfikatów). Poniżej prezentujemy przykłady dla poszczególnych sytuacji.

Dywidenda.
W cyklu T+3, jeśli dzień ustalenia prawa do dywidendy spółki przypada 23 maja (piątek), ostatni dzień w którym inwestor musi dokonać zakupu aby uzyskać prawo do dywidendy wypada 20 maja (wtorek). W cyklu T+2 będzie to 21 maja (środa).

WZA.
Jeśli spółka ustaliła termin WZA na 24 kwietnia (czwartek), aby uzyskać prawo do udziału w WZA, inwestor musi posiadać zapisane akcje na rachunku 8 kwietnia (record day) – w cyklu T+3 ostatnim dniem, kiedy inwestor musi dokonać zakupu akcji to 3 kwietnia (czwartek). W cyklu T+2 będzie to 4 kwietnia (piątek).

 

 

Relacje inwestorskie z inwestorami indywidualnymi

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji konferencji poświęconej relacjom inwestorskim organizowanej przez Ministerstwo Skarbu Państwa i Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 10 września br. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i będzie to pierwszy z wielu projektów realizowanych w ramach nowej edycji programu Akcjonariat Obywatelski 2014/15.

 

Rynek 360 - Twoje centrum zarządzania inwestycjami

30 czerwca 2014 r.

W naszym serwisie Inwestor online udostępniliśmy nową funkcjonalność „Rynek 360”. Jest to dodatkowa zakładka, w której znajdziesz różnorodne funkcjonalności umożliwiające przegląd aktywów, notowań, wykresów, informacji serwisów agencyjnych, statystyk, opracowań analitycznych, a także możesz złożyć zlecenie i sprawdzić jego realizację.

Większość funkcjonalności oraz informacji zostało kontekstowo powiązanych ze sobą, poszczególne funkcjonalności dostępne są w ramach różnych komponentów, a ich rozmieszczenie i układ możesz spersonalizować według własnych wymagań. Dla przykładu komponent prezentujący notowania danego instrumentu finansowego (instrument definiujesz samodzielnie), zawiera przyciski sprzedaj/kup pozwalające na szybkie zawarcie transakcji, wykres dla notowań, ostatnie transakcje oraz dodatkowe zakładki, w których dostępne są wiadomości agencyjne oraz opracowania analityczne DM BZ WBK dla tego instrumentu.

Całość jest bardzo czytelna i intuicyjna oraz zwiera wiele ułatwień i udogodnień. Wszystkie wiadomości i informacje aktualizowane są automatycznie, a dodatkowo notowania giełdowe odświeżane są w czasie rzeczywistym. Cześć komponentów umożliwia bezpośrednie przejście do odpowiednich opcji serwisu z rozszerzoną prezentacją informacji. Zakładka „Rynek 360” dostępna jest na najbardziej popularnych systemach operacyjnych tj. Windows, Linux i OS X bez instalacji dodatkowego oprogramowania.

Układ tej zakładki możesz spersonalizować według własnych preferencji, więc zakładka ta może stanowić swoiste centrum tradingu.
Korzystanie z zakładki „Rynek 360” nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, ale wymagany jest dostęp do notowań giełdowych w czasie rzeczywistym z przynajmniej jedną najlepszą ofertą (sprawdź warunki i opłaty za korzystanie z usługi odbioru notowań giełdowych w czasie rzeczywistym). Jednocześnie wymagane jest również aktywowanie zakładki „Rynek 360” w opcji ustawień serwisu, ponieważ domyślnie zakładka ta nie jest włączona.

 

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów
XII edycja

Zapraszamy Państwa do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów, organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
Celem badania jest stworzenie profilu inwestorów indywidualnych w Polsce - poznanie ich potrzeb i preferencji inwestycyjnych. Dodatkowo wszyscy uczestnicy badania, którzy podadzą swój adres e-mail, wezmą udział w losowaniu nagród (iPad Mini, iPody Shuffle, udział w konferencjach).
Więcej informacji na temat badania, ankieta oraz Regulamin badania i konkursu znajduje się na stronie obi.sii.org.pl.

 

Punkt Obsługi Klientów Warszawa Atrium - zmiana lokalizacji

11 kwietnia 2014 r.

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 25 kwietnia 2014 r. Punkt Obsługi Klientów Domu Maklerskiego BZ WBK mieszczący się przy al. Jana Pawła II 23 w Warszawie zostanie przeniesiony do nowej siedziby zlokalizowanej przy pl. Powstańców Warszawy 2 w Warszawie. Zmiana ta nie wymaga dopełnienia żadnych formalności, a placówka, do której zostanie przeniesiona obsługa rachunków znajduje się również w ścisłym centrum miasta i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–18:00.

W dotychczasowej placówce przy al. Jana Pawła II 23 z usług Domu Maklerskiego BZ WBK można korzystać do 24 kwietnia br. włącznie.

W przypadku dodatkowych pytań, informacji udzielą pracownicy naszego Punktu Obsługi Klientów w Warszawie pod numerami telefonu: 22 526 21 20, 22 526 21 21, 22 526 21 28 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).

 

Zmiana w nazewnictwie opcji na indeks WIG20

14 marca 2014 r.

Od dnia 17 marca 2014 r. zmienia się nazwa skrócona dla opcji na WIG20.

Nowy format nazwy skróconej to OXYZkrrcccc, gdzie poszczególne znaki oznaczają:
a) O – rodzaj instrumentu – opcja
b) XYZ – kod określający nazwę instrumentu bazowego – W20
c) k – kod określający typ opcji i miesiąc wygaśnięcia
d) rr – dwie ostatnie cyfry roku wygaśnięcia,
e) cccc – kurs wykonania

Do tej pory oznaczenie roku miało jeden znak, a określenie kursu wykonania trzy znaki.

Przykładowo:
opcja CALL oparta na indeksie WIG20 wygasająca w marcu 2014 z ceną wykonania 2550 pkt. była oznaczona jako:
OW20C4255
od 17 marca 2014 r. będzie miała oznaczenie:
OW20C142550

 

EMIR - jak sprostać obowiązkom raportowym?

12 lutego 2014 r.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą z siedzibą w Unii Europejskiej tzn.:

 • osobą prawną,
 • jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej,
 • czy osobą fizyczną i prowadzisz działalność gospodarczą

i zawierasz transakcje na rynku OTC i/lub derywatach na GPW w Warszawie, masz obowiązek raportować wszystkie swoje transakcje począwszy od 12 lutego 2014 r.
 

Jesteśmy cenieni za komfort współpracy

6 lutego 2014 r.

„Puls Biznesu” po raz kolejny porównał rachunki maklerskie dla aktywnych inwestorów indywidualnych. W rankingu tym rachunek DM BZ WBK zajął drugie miejsce, co oznacza awans o jedną pozycję w porównaniu do roku ubiegłego. Podobnie jak poprzednio, nasza wysoka pozycja wynika z elementów wpływających na komfort współpracy, takich jak mobilna aplikacja, długie godziny pracy Contact Center oraz dostępność Punktów Obsługi Klientów. Doceniony został też program do analizy technicznej AmiBroker, z którego mogą korzystać nasi klienci. Oferujemy zatem wygodne i profesjonalne inwestycje. (źródło: „Puls Biznesu” 5.02.2014 r.)

 

e-wyciąg z rachunku inwestycyjnego w Inwestorze online

27 stycznia 2014 r.

W serwisie Inwestor online (po zalogowaniu, w opcji Poczta znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu) udostępniony został wyciąg z rachunków inwestycyjnych oraz rejestru sponsora za 2013 rok. Wyciąg dostępny jest w formacie PDF. Jednocześnie informujemy, że klienci Domu Maklerskiego BZ WBK posiadający dostęp do serwisu Inwestor online, otrzymują ten wyciąg wyłącznie w wersji elektronicznej – nie otrzymają już wyciągu w wersji papierowej.
Pobierz e-wyciąg

 

Nasi analitycy są najlepsi

8 stycznia 2014 r.

„DM BZ WBK ma najlepszy zespół analityków” ogłosił „Parkiet” w dorocznym rankingu, przyznając nam najwięcej punktów także w kategorii corporate access. Uznanie zyskał nie tylko cały zespół, ale również nasi poszczególni eksperci. Drugie miejsce w ogólnym rankingu na najlepszego analityka giełdowego zajął Tomasz Kasowicz, który ponadto ponownie został ogłoszony najlepszym analitykiem sektora chemicznego, a także wygrał w sektorze paliwowym. Z kolei Dariusz Górski, od lat uznawany za jednego z najlepszych analityków branży finansowej, tym razem okazał się „bezkonkurencyjny w swojej kategorii”. Natomiast Tomasz Jerzyk ponownie zajął drugie miejsce wśród analityków technicznych. Najlepszych analityków wybierali zarządzający funduszami. (źródło: „Parkiet” 8.01.2014 r.)

 

DM BZ WBK najlepszym brokerem w ocenie inwestorów indywidualnych („Forbes” 10/13)

 

Jesteśmy najlepszym brokerem detalicznym!

Najlepszym brokerem wybrali nas inwestorzy indywidualni w najnowszym rankingu domów maklerskich opublikowanym przez „Forbes” (nr 10/13). Mimo bardzo ostrej konkurencji, poprawiliśmy swoją pozycję sprzed roku awansując z miejsca drugiego na pozycję lidera. Warto dodać, że w ośmiu edycjach rankingu na podium byliśmy siedem razy.

Bardzo wysokie noty otrzymaliśmy od inwestorów detalicznych we wszystkich analizowanych kategoriach. Najlepiej oceniona została bezawaryjność i szybkość oraz funkcjonalność naszej platformy internetowej. W dobie internetowego handlu na dynamicznych rynkach są to cenne atuty, niemniej cieszymy się, że klienci doceniają również profesjonalizm naszych ekspertów oraz jakość obsługi bezpośredniej.

Zwycięzcą wśród maklerów instytucjonalnych okazał się Marcin Kuciapski – jeden z naszych sales traderów, który otrzymał najwyższe oceny od klientów instytucjonalnych. Cały zespół sales traderów DM BZ WBK również uplasował się na podium zajmując miejsce trzecie.

Dziękujemy naszym klientom za okazane nam po raz kolejny zaufanie.

 

Nowości w serwisie Inwestor online

8 września 2013 r. wprowadziliśmy poniższe zmiany w serwisie Inwestor online:

1. Możliwość złożenia zlecenia z zakładki Notowania lub aplikacji NOL3 z dodatkowymi parametrami. Jeżeli w opcji Ustawienia - Wyświetlanie danych właściwość Mniej parametrów zlecenia ustawiona jest na Nie, to po kliknięciu w ofertę kupna lub sprzedaży wyświetlany jest ekran nowego zlecenia, w opcji Zlecenia, z wszystkimi dostępnymi polami. W przeciwnym wypadku kliknięcie w ofertę kupna lub sprzedaży, tak jak obecnie, wywołuje okno pop-up umożliwiające szybkie złożenie zlecenia poprzez wypełnienie tylko niezbędnych pól.

2. Okno pop-up, o którym mowa w punkcie poprzednim otrzymuje nową właściwość. Po złożeniu zlecenia można je zamknąć klikając w przycisk "Zamknij" lub poczekać kilka sekund, po upływie których okno jest zamykane automatycznie.

3. Na ekranach prezentujących zmienną liczbę wyświetlanych rekordów, np. w przeglądzie zleceń oraz transakcji bieżących lub archiwalnych umożliwiamy przegląd większej ilości danych bez konieczności zmiany podstrony. Poprzez listę rozwijaną "Rekordów na stronie" możliwe jest wybranie jednej z wartości: 10, 50, 100 lub wszystkie rekordy.

4. Aby uniknąć konieczności ciągłego wybierania pożądanej liczby rekordów, w opcji Ustawienia - Wyświetlanie danych możliwe jest zapamiętanie wybranej wartości.

5. Dodaliśmy prezentację kursu, według którego obliczana jest rentowność otwartej pozycji na rynku kasowym. Funkcja ta dostępna jest w opcji Portfel - Rachunki - Szczegóły - Rachunek instrumentów finansowych - Więcej - Rentowność. Kurs instrumentu prezentowany jest o ile użytkownik korzysta z usługi odbioru notowań w czasie rzeczywistym.

 

Sprawdź planowane zmiany na derywatach

Od 23 września br. GPW wprowadzi do obrotu nowe kontrakty na WIG20 z mnożnikiem 20zł. Równocześnie rusza publikacja nowych indeksów WIG30 i WIG30TR.
Dodatkowo na koniec września GPW planuje wprowadzić nowe kontrakty na stopę procentową i obligacje.

 

UTP - nowy system transakcyjny na GPW

 

15 kwietnia 2013 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie ruszył UTP, czyli nowy system transakcyjny. Wdrożenie nowej platformy transakcyjnej było najważniejszym projektem od wielu lat nie tylko dla GPW, ale również dla całego polskiego rynku kapitałowego.

 

Poznaj plusy nowego Inwestora online

18 marca 2013 r.

Od 18 marca 2013 r. ruszył nowy Inwestor online. Ma on wiele plusów, gdyż nowa wersja serwisu jest o wiele bogatsza od dotychczasowej. Zachęcamy do zapoznania się z nowościami, które przygotowaliśmy dla naszych klientów.

 

 

GPW nagrodziła liderów polskiego rynku kapitałowego

21 lutego 2013 r.

Dom Maklerski BZ WBK otrzymał nagrodę za najwyższy udział w wolumenie obrotów instrumentami pochodnymi bez transakcji animatora w 2012 roku.

Już trzeci rok z rzędu oferta DM BZ WBK cieszyła się uznaniem inwestorów rynku terminowego, którzy za naszym pośrednictwem wykonali największy obrót kontraktami terminowymi na giełdzie warszawskiej.

Dziękujemy za zaufanie i zachęcamy do dalszego korzystania z naszych usług!

 

Nasi analitycy nadal na podium

21 stycznia 2013 r.

W dorocznym rankingu „Parkietu” Tomasz Kasowicz z DM BZ WBK okazał się najlepszym analitykiem w sektorze przemysłowym obejmującym również przemysł chemiczny. W kategorii telekomunikacja, IT i media trzecie miejsce zajął Paweł Puchalski. Natomiast Tomasz Jerzyk objął drugie miejsce wśród analityków technicznych. Tradycyjnie najlepszych analityków 2012 roku wybierali zarządzający funduszami i stratedzy (źródło: „Parkiet” 21.01.2013 r.)

 

Oferujemy komfort współpracy

„Puls Biznesu” po raz pierwszy porównał rachunki maklerskie dla inwestorów indywidualnych. W rankingu tym rachunek DM BZ WBK zajął wprawdzie trzecie miejsce, jednakże warto podkreślić, iż najwięcej punktów otrzymaliśmy za elementy wpływające na komfort współpracy. Komfort ten kształtują m.in. mobilna aplikacja, długie godziny pracy Contact Center, dostępność Punktów Obsługi Klientów oraz program do analizy technicznej AmiBroker. Zatem rachunek maklerski w DM BZ WBK umożliwia wygodne i profesjonalne inwestycje. (źródło: „Puls Biznesu” 21.01.2013 r.)

 
 

DM BZ WBK konsekwentnie wśród najlepszych
27 września 2012 r.

W najnowszym rankingu domów maklerskich opublikowanym przez „Forbes” (nr 10/12) inwestorzy indywidualni ponownie uplasowali nas na II miejscu. W siedmiu edycjach rankingu, sześć razy byliśmy na podium, udowadniając tym samym naszą konsekwencję w staraniach o jak najlepszą jakość oferty i obsługi klientów.

Dobre oceny uzyskaliśmy we wszystkich kategoriach, ale najbardziej klienci docenili naszą platformę transakcyjną, a także jakość analiz i rekomendacji oraz obsługi bezpośredniej.
W dobie internetowego handlu na dynamicznych rynkach giełdowych czy walutowych funkcjonalność, bezawaryjność i szybkość platformy to niewątpliwe atuty. Jednak cieszymy się, że klienci doceniają również rolę naszych ekspertów – analityków i doradców. Dziękujemy za okazane nam po raz kolejny zaufanie.

 

Statuetka „Byka i niedźwiedzia” dla DM BZ WBK 20 marca 2012

DM BZ WBK został uznany przez Gazetę Giełdy „Parkiet” za dom maklerski roku 2011 i otrzymał statuetkę „Byka i niedźwiedzia”.

Wyróżnienie to odzwierciedla naszą silną pozycję na rynku pierwotnym i wtórnym. W 2011 roku wprowadziliśmy na giełdę aż siedem spółek i zostaliśmy uznani za specjalistę od spółek ukraińskich. Ponadto kolejny rok jesteśmy liderem rynku kontraktów terminowych, na którym nasi klienci wykonali największy obrót sięgający 14,5% rynku. Zwiększyliśmy także udział w obrotach na rynku akcji do 9,3% w 2011 r. (vs. 8,2% w 2010 r.). Jesteśmy też najaktywniejszą instytucją na NewConnect. „Parkiet” docenił również siłę naszego wsparcia analitycznego, najszerszą ofertę funduszy inwestycyjnych oraz innowacyjność w zakresie usług elektronicznych.

Nagroda przyznana nam przez „Parkiet” jest powodem do ogromnej dumy i zadowolenia, a jednocześnie motywacją do dalszego rozwoju naszej oferty. („Parkiet” 20 i 21.03.2012 r. oraz dane GPW)

 

Nagrody GPW 9 lutego 2012 r.

Giełda Papierów Wartościowych nagrodziła brokerów, którzy byli najbardziej aktywni w 2011 r. Dom Maklerski BZ WBK otrzymał wyróżnienie aż w trzech kategoriach!
Zostaliśmy uhonorowani za animowanie rynku akcji, otrzymaliśmy statuetkę za najwyższe obroty na rynku New Connect, a także wyróżnienie za największą liczbę ofert publicznych spółek zagranicznych. (źrodło: gpw.pl)

 

Nagroda Ministra Skarbu dla DM BZ WBK

Minister Skarbu Aleksander Grad nagrodził DM BZ WBK za współrealizację cyklu spotkań i warsztatów o giełdzie w ramach projektu „Akcjonariat obywatelski. Inwestuj świadomie”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 listopada 2011 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i połączone było z podsumowaniem działań edukacyjnych inicjowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) w latach 2008-2011. Nagrodę z rąk ministra odebrał Mariusz Sadłocha – Prezes Zarządu DM BZ WBK.

„Akcjonariat obywatelski. Inwestuj świadomie” był jednym z kilku dużych projektów inicjowanych przez MSP w ostatnich latach. Miał on na celu popularyzację idei prywatyzacji, aktywnego inwestowania i oszczędzania oraz wiedzy o rynku kapitałowym. W projekcie, obok MSP, brały udział instytucje i organizacje kluczowe dla rynku kapitałowego, a także spółki, które debiutowały na giełdzie w ramach ww. programu.

Łącznie w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego odbyło się 49 spotkań w byłych miastach wojewódzkich w całej Polsce. Dom Maklerski BZ WBK zorganizował cykl 5 spotkań: w Szczecinie, Poznaniu, Kaliszu, Pile i Jeleniej Górze; w których udział wzięło blisko 600 osób. Wykłady na temat podstaw inwestowania na rynku kapitałowym prowadził Robert Raszczyk – ekspert DM BZ WBK.

 

DM BZ WBK stoi mocno na podium 29 września 2011 r.

W najnowszym rankingu domów maklerskich opublikowanym w miesięczniku „Forbes” (nr 10/2011) DM BZ WBK SA znów znalazł się w ścisłej czołówce. Tradycyjnie domy maklerskie oceniane były osobno przez klientów instytucjonalnych i indywidualnych, a dodatkowo oceniono sales-traderów. We wszystkich rankingach DM BZ WBK SA stanął na podium.
W pierwszym, po krótkiej przerwie, wróciliśmy na pozycję wicelidera. Klienci instytucjonalni docenili naszą aktywność w IPO, jakość analiz i rekomendacji, szerokość oferty oraz elastyczność i profesjonalizm w relacjach.
W ocenie klientów indywidualnych zachowaliśmy drugą lokatę osiągniętą przed rokiem. Najwyżej oceniona została jakość naszych produktów analitycznych oraz serwis Inwestor online.
W rankingu najlepszych zespołów sales-traderów zajęliśmy trzecie miejsce. Serdecznie dziękujemy naszym klientom za okazane uznanie i wysokie oceny, które są dla nas najlepszą motywacją na przyszłość.

 

DM BZ WBK nadal liderem debiutów giełdowych 28-29 maja 2011 r.

DM BZ WBK w dalszym ciągu pozostaje niekwestionowanym liderem pod względem liczby wprowadzonych spółek. W 2010 i w pierwszych pięciu miesiącach 2011 roku przeprowadziliśmy aż 10 pierwszych ofert publicznych (IPO) o wartości około 734 mln zł („Parkiet. Z kim na Giełdę” 28-29.05.2011 roku). Dzięki temu mieliśmy znaczny wkład w sukces Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, która została liderem w Europie, jeżeli chodzi o liczbę debiutów.
Zaoferowaliśmy inwestorom możliwość brania udziału w IPO ciekawych zagranicznych spółek, takich jak: Agroton, Avia, Sadovaya, Kulczyk Oil Ventures, KSG Agro, Westa. Natomiast krajowe spółki, które wprowadziliśmy do obrotu to: Eko Holding, ABC Data, Tesgas, Europejskie Centrum Odszkodowań, KRUK.

 

DM BZ WBK ponownie najlepszy 8 marca 2011 r.

8 marca 2011 r. „Puls Biznesu” opublikował wyniki rankingu Wskaźnika Rynkowej Siły Brokera, w którym DM BZ WBK zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając dotychczasowego długotrwałego lidera. W rankingu liczy się wszechstronność – nie tylko wysokie miejsce na rynku akcji i futures, ale też np. pozycja na rynku pierwotnym.

 

3 marca 2011 r.

3 marca 2011 r. wręczone zostały certyfikaty
„Warsaw Business Journal” dla firm, które osiągnęły najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach rankingowych w roczniku Book of Lists 2011.

DM BZ WBK zajął pierwsze miejsce w kategorii biur maklerskich.

 

DM BZ WBK pierwszy na kontraktach w 2010 roku!

Bardzo dobry serwis internetowy, profesjonalne analizy i atrakcyjne ceny sprawiły, iż klienci indywidualni inwestujący w kontrakty terminowe na GPW w Warszawie wykonali za naszym pośrednictwem największy obrót w 2010 roku – nasz wspólny sukces to ponad 16% wolumenu wszystkich notowanych na GPW kontraktów terminowych (źródło: Statystyka członka giełdy – GPW S.A.)
Dziękujemy za zaufanie i zachęcamy do dalszego korzystania z naszych usług.

 

Super Animator 2 lutego 2011 r.

W drugiej edycji organizowanego przez GPW konkursu na Super Animatorów Rynku Dom Maklerski BZ WBK zdeklasował wszystkich konkurentów zajmując I miejsce we wszystkich siedmiu kategoriach. Potwierdza to rynkową pozycję DM BZ WBK, który od lat uważany jest za jednego z najlepszych animatorów na warszawskiej giełdzie.

 

Lider debiutów giełdowych

DM BZ WBK poprowadził na giełdę najwięcej spółek w 2010 r. Przeprowadziliśmy aż 7 pierwotnych ofert publicznych o łącznej wartości 800 mln zł. Realizując oferty kilku spółek zagranicznych (Agroton, Kulczyk Oil Ventures, Sadovaya), DM BZ WBK zyskał miano specjalisty w tej dziedzinie („Parkiet” 10.01.2011 r.). Wśród krajowych spółek wprowadzanych na rynek przez DM BZ WBK są EKO Holding, ABC Data, Tesgas, Europejskie Centrum Odszkodowań.

DM BZ WBK został uznany za najlepszego brokera na rynku pierwotnym również przez „Puls Biznesu” (20.01.2011 r.), który opublikował ranking uwzględniający nie tylko liczbę i wartość przeprowadzonych ofert, ale także ich atrakcyjność z punktu widzenia inwestorów.

 

2 listopada 2010 r.

2 listopada 2010 r. w Warsaw Business Journal opublikowany został ranking, w którym DM BZ WBK zajął pierwsze miejsce pod względem obrotu na wszystkich rynkach w 2009 r.

 

21 października 2010 r.

21 października 2010 r. w magazynie Forbes po raz kolejny opublikowano, w formie rankingu wyniki ogólnopolskiego badania inwestorów indywidualnych. Dom Maklerski BZ WBK już po raz kolejny zajął wysokie miejsce w czołówce. Nasi klienci ocenili nas tym razem na drugie miejsce doceniając najbardziej w naszej ofercie m. in. skuteczność analiz i rekomendacji, wysoką jakość platformy oraz dostęp do wielu ofert publicznych. Tegoroczny sukces jest tym cenniejszy, że badanie zostało przeprowadzone na blisko dwa razy większej grupie inwestorów indywidualnych niż wcześniejsze. Dodatkowo w tym samym wydaniu magazynu Forbes DM BZ WBK zajął wysokie, czwarte miejsce w rankingu według opinii inwestorów instytucjonalnych. Serdecznie dziękujemy za okazałe uznanie, równocześnie zapewniając, że dołożymy wszelkich starań aby oferta DM BZ WBK stawał stawała się z roku na rok coraz lepsza.

 

27 maja 2010 r.

27 maja 2010 r. na portalu Bankier.pl opublikowano wyniki ankiety przeprowadzonej wśród Klientów poszczególnych biur i domów maklerskich. DM BZ WBK okazał się najlepszy w dwóch z sześciu kategorii - „Serwis telefoniczny i punkty obsługi klientów” oraz „Wsparcie merytoryczne”. Wyróżnienia te są dla nas tym cenniejsze, ponieważ wsparcie Klienta w procesie inwestycyjnym jest tym co stawiamy sobie za cel od wielu lat. Nasi Klienci docenili również „niezawodność i bezpieczeństwo platformy transakcyjnej” co również stanowi dla nas motywację do dalszej pracy nad zapewnieniem Klientom jak największego komfortu inwestycji.

 

Adres korespondencyjny

Dom Maklerski BZ WBK
pl. Andersa 5
61-894 Poznań

 

tel.: 61 856 48 80 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora)
fax: 61 856 47 70
e-mail: sekretariat.dm@bzwbk.pl

Pliki cookie

2017 © Bank Zachodni WBK S.A.

Dom Maklerski BZ WBK jest wyodrębnioną organizacyjnie jednostką Banku Zachodniego WBK S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Rynek 9/11, 50-950 Wrocław, zarejestrowanego w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000008723, REGON 930041341, NIP 896 000 56 73, kapitał zakładowy i wpłacony 992.345.340 zł.
Dom Maklerski BZ WBK oferuje rachunki: Standard, Trader i TopTrader, VIP, IKE, Derywaty (Kontrakty terminowe), Krótka sprzedaż, Zagranica, Dla pracowników instytucji finansowych.
Inwestowanie online: Inwestor online, Inwestor mobile.

Zastrzeżenia i ryzyko

Zespół Contact Center

Reklamacje

Sekretariat

Otwórz rachunek - od inwestycji dzielą Cię już tylko trzy kroki!

Otwórz rachunek inwestycyjny Otwórz rachunek inwestycyjny

Inwestuj z prowizją 0,29% przez internet w akcje na GPW korzystając z rachunku TopTrader

Bez wychodzenia z domu otwórz rachunek i rozpocznij inwestycje w Domu Maklerskim BZ WBK! Wszystko zrobisz zdalnie!

Otwórz rachunek inwestycyjny
Otwórz rachunek Forex Otwórz rachunek Forex

Inwestuj na rynkowych spreadach w DM BZWBK

Bez wychodzenia z domu otwórz rachunek i rozpocznij inwestycje w Domu Maklerskim BZ WBK! Wszystko zrobisz zdalnie!

Otwórz rachunek Forex