Logo Dom Maklerski BZ WBK Zamów raport

Drogowskaz inwestycyjny

Spróbuj swoich sił na giełdzie, a dzięki naszej pomocy przekonasz się, jakie to łatwe! Skorzystaj z bezpłatnych rekomendacji w ramach usługi Drogowskazu inwestycyjnego, która profesjonalnie, ale w łatwy sposób przeprowadzi Cię przez cały proces inwestycyjny.

  • Przedstawimy Ci model inwestycyjny dopasowany do Twojej sytuacji, potrzeb i możliwości – wystarczy, że wypełnisz ankietę.
  • Rebalancing – zaproponujemy Ci konkretne zlecenia (zakup bądź sprzedaż aktywów) zawierające sugerowane parametry, tak aby Twój bieżący portfel ostatecznie został przekształcony w portfel modelowy.
  • Wskażemy Ci kierunek, ale pamiętaj, że wybór inwestycji należy do Ciebie – dzięki temu zyskasz nieocenione doświadczenie na rynku kapitałowym.

Wszystko zrobisz online, wystarczy, że masz rachunek maklerski w DM BZ WBK.

Kierunek - wyniki

Poniżej prezentujemy stopy zwrotu poszczególnych modeli w ramach usługi Drogowskaz inwestycyjny. Prezentowane dane są danymi historycznymi i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości.

31.03.2013 - 31.03.2017
Nazwa modelu Stopa zwrotu Benchmark
Model akcyjny
Model zównoważony
Model stabilnego wzrostu
Model konserwatywny
Model akcyjny zagraniczny

Prezentowane stopy zwrotu nie uwzględniają opłat, prowizji ani podatków obciążających dochód z inwestycji.

Benchmarki (wskaźniki odniesienia):

  • Model akcyjny - 50%WIG20 + 25%mWIG40 + 25%sWIG80
  • Model zrównoważony - 27%WIG20 + 13,5%mWIG40 + 13,5%sWIG80 + 46%TBSP
  • Model stabilnego wzrostu - 17%WIG20 + 8,5%mWIG40 + 8,5%sWIG80 + 66%TBSP
  • Model konserwatywny - 15%WIG20 + 85%TBSP

WIG – Warszawski Indeks Giełdowy, TBSP - Treasury BondSpot Poland. W okresie od 31.03.2014 do 31.12.2014 zamiast indeksu WIG20 obowiązywał indeks WIG30. Przed 1.04.2014 nie obowiązywał indeks mWIG40, w jego miejsce całość udziału posiadał sWIG80. W okresie 1.04-31.12.2014 zamiast indeksów mWIG40 i sWIG80 obowiązywał indeks WIG250.

Prezentowane stopy zwrotu zawierają narosłe dochody (np.: naliczone, ale niewypłacone dywidendy). Wyniki publikowane są miesięcznie.

Prezentowane dane stanowią obliczenia własne DM BZ WBK dokonane w oparciu o dane uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK za wiarygodne. Źródłem danych są: Bloomberg, Analizy Online.

Należy mieć na uwadze również fakt, iż ze względu na krótki horyzont czasowy prezentowany w niniejszym materiale, okres ten może nie być adekwatny do prawidłowej oceny zachowań instrumentów finansowych wchodzących w skład portfeli wzorcowych.

Inwestuj ze wsparciem

Zaloguj się do serwisu Inwestor online i wybierz opcję:

  • Serwis informacyjny
  • Drogowskaz inwestycyjny
  • Ustawienia
1

Do skorzystania z usługi Drogowskaz inwestycyjny, która jest usługą doradztwa inwestycyjnego, niezbędne jest wypełnienie ankiety odpowiedniości, dzięki której możemy poznać Twoją indywidualną sytuację. Uruchom i wypełnij ankietę (ocenę odpowiedniości). Pamiętaj, że udzielanie rzetelnych odpowiedzi jest niezbędne, abyśmy mogli zaproponować model dopasowany do Twoich oczekiwań i potrzeb.

2

Po zaprezentowaniu odpowiednich dla Ciebie modeli możesz dokonać wyboru tego, który najbardziej Tobie odpowiada – znajdziesz w nim zakres i strategiczne wagi rekomendowanych aktywów.

3

Realizuj zlecenia z zaproponowanej listy aby dopasować swój portfel do wartości modelowej. Pamiętaj, że serwis Inwestor online jest dostępny przez całą dobę – możesz więc składać zlecenia o dowolnej porze.

4

Bądź na bieżąco! Zamów powiadomienia e-mail lub SMS, dzięki którym żadna zmiana w portfelu modelowym nie umknie Twojej uwadze.

5

Korzystaj ze wskazówek

Drogowskaz inwestycyjny wspiera wybór instrumentów finansowych, które zarekomendowaliśmy do Twojego portfela, jednak decyzja zawsze należy do Ciebie.

Aby łatwiej było Ci ją podjąć w serwisie Inwestor online znajdziesz: